گزارش (KPMG) : میزان سرمایه گذاری در حوزه کریپتو و بلاکچین نسبت به سال ۲۰۲۰ دو برابر شده است

۲۱ مرداد ۱۴۰۰ | 0 نظر | لینک کوتاه | اخبار و مقالات ارز دیجیتال, فناوری بلاکچین

بر اساس گزارش جدید شرکت حسابداری (KPMG) ، سرمایه گذاری در حوزه کریپتو و بلاکچین (blockchain) به دلیل افزایش روزافزون سرمایه گذاران همچنان در حال رشد است.

 

این تحقیق تحت عنوان ” Pulse of Fintech H1 2021″  ، سرمایه گذاری جهانی در زمینه های مختلف فناوری مالی در نیمه اول سال را شامل می شود. حدود ۲۴۴۵۶ قرارداد سرمایه گذاری به ارزش ۹۸ میلیارد دلار بین ژانویه و ژوئن انجام شده است. در این گزارش آمده است یکی از علایق برتر فناوری های مالی در سال ۲۰۲۱ سرمایه گذاری های کریپتو و بلاکچین (blockchain) بوده است.

 

در شش ماه اول سال ۲۰۲۱ شاهد ۵۴۸ سرمایه گذاری از جمله سهام خصوصی و ادغام و خرید در بخش بلاکچین (blockchain) و ارزهای دیجیتال بودیم. ارزش کل سرمایه گذاری ها در نیمه اول سال ۸٫۷ میلیارد دلار است که نسبت به ۵۸۰ معامله انجام شده در سال ۲۰۲۰ به ارزش ۴٫۳ میلیارد دلار دو برابر شده است.

 

شرکت هایی که بیش از ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه جمع آوری کرده اند ، از جمله بلاکفای ، پکسوس،  بلاکچین داتکام (Blockchain.com) و بیتسو (Bitso) ، منجر به رشد حجم سرمایه گذاری شده اند.

 

یکی از مدیران (KPMG Global Fintech) گفت : ” در حال حاضر اتفاقات زیادی در فضای کریپتوکارنسی و بلاکچین (blockchain) در حال رخ دادن است از جمله پروژه (Ecny) در چین ، دیم (Diem) فیس بوک ، تعدادی اکوسیستم جدید و موارد دیگر. تا پایان سال جاری ، رمز ارز گزینه منتخب برای سرمایه گذاران خواهد بود. ”

 

این مطالعه به افزایش آگاهی سرمایه گذاران به عنوان عامل اصلی رشد سرمایه گذاری اشاره می کند. در حال حاضر سرمایه گذاران “نه تنها در مورد دارایی های دیجیتال ، بلکه در مورد جنبه های عملیاتی و ز